User login

APCP Regional Committees

Click on your Region to view Regional Committee members

East Anglia Regional Committee

  • Simone Philpott (Shared Regional Representative and Treasurer)
  • Cat McMaster (Shared Regional Representative)
  • Jenny Alcock (Regional Chair)
  • Sue Chillingworth (Regional Secretary)

Back to top

London Regional Committee

  • Katharine Philipps (Regional Chair)
  • Natalie Drane (Regional Representative)
  • Faye Mason (Regional Secretary)
  • Holly MacDonald (Regional Treasurer)
  • Sinead Barkey
  • Debbie Beneke
  • Karen Edwards
  • Nicola Hubert
  • Isabel Lane
  • Ellie Melkuhn
  • Lynn Newrick
  • Anne Somerville

Back to top

North East Regional Committee

  • Helen Chamberlain (Regional Representative and Chair)
  • Joanna Bax
  • Joanna Bleasdale
  • Alma Brambles
  • Gemma Guy
  • Lauren Haworth
  • Amy Jones

Back to top

North West Regional Committee

  • Harry Harrison (Regional Representative)
  • Rosemary Turner (Regional Chair)
  • Julie Reay (Regional Secretary)
  • Angela Turner (Regional Treasurer)
  • Claire Allen
  • Sheila Bryson
  • Julie Johnson
  • Sara Nicholson
  • Helen Walker
  • Suzanne Williams

Back to top

Northern Ireland Regional Committee

  • Sheila McNeill (Regional Representative and Chair)
  • Ruth Graham (Regional Secretary)
  • Mairead McNally (Regional Treasurer)
  • Fiona Beattie
  • Deidre Martin
  • Delores McAtasney
  • Heather Reilly

Back to top

Scotland Regional Committee

  • Kirsteen Grieve (Regional Representative)
  • Liz Gray (Regional Chair)
  • Kaye Gray (Regional Secretary)
  • Fiona McGrane (Regional Treasurer)
  • Rachel MacKenzie-Smith (Regional Course Co-ordinator)
  • Julie Burslem (Highlands)
  • Kendra Cleland (Forth Valley)
  • Lynda Graham (Ayrshire & Arran)
  • Cathleen Hunter (Lothian)
  • Judith Hutson (Fife)
  • Susan Irving (Dumfries)
  • Barry Johnstone (Glasgow)
  • Sheila Milligan (Lanarkshire)
  • Gillian Taylor (Lanarkshire)
  • Nicola Tennant (Glasgow)

Back to top

South East Regional Committee

  • Nicola Burnett (Regional Representative and Chair)
  • Jenna Carter (Regional Secretary)
  • Jane Harrop (Regional Treasurer)
  • Naomi Bates
  • Ellen Daughtery
  • Sandra Dawson
  • Clare Emery
  • Becky Hindle
  • Isabel Lane
  • Sarah Webb

Back to top

South West Regional Committee

  • Katherine Heffernan (Regional Representative)
  • Sue Close (Regional Chair)
  • Katie Watson (Regional Secretary)
  • Kelly Shaw (Regional Treasurer)
  • Lisa Adams
  • Bekki Mills

Back to top

Trent Regional Committee

  • Sarah Bacon (Shared Regional Representative)
  • Sarah Westwater-Wood (Shared Regional Representative)
  • Dan Severn (Regional Chair)
  • Natalie Sweeney (Regional Secretary)
  • Laura Clifton

Back to top

Wales Regional Committee

  • Louise Leach (Regional Representative)
  • Geraldine Hastings (Regional Chair)
  • Alison Hobbs (Regional Secretary)
  • Jacqueline Brown
  • Angharad Eynon-Harries
  • Gosia Jon
  • Helena Webb
  • Holly Vyse
  • Sara Wade-West
  • Charlotte Westlake

Back to top

West Midlands Regional Committee

  • Katie Roberts (Regional Representative)
  • Michelle Baylis (Regional Chair)
  • Julian Brown (Regional Vice Chair)
  • Jane Peel (Regional Secretary)
  • Alex Webster (Regional Treasurer)
  • Laura Allmark
  • Sheila Clayton
  • Naomi Shipley

Back to top

Links

More from the CSP

Back to top